Proč si lidé staví ploty z betonových desek
Oplocení z betonových desek a sloupků již není nic nového „pod Sluncem“. Staví se na okrajích pozemků mnoho let a počítá se s ním u rodinných domů, v rekreačních chatách a mimo jiné i v průmyslových prostorách. Proč se vlastně tak rychle rozšířil tento typ oplocení na veřejnosti, a jaké přináší výhody?
Beton versus cihly a tvárnice – kdo touží po tom mít kolem svého pozemku zídku z kamene nebo z cihel, anebo z odlévaných tvárnic, bude muset počítat s vyšší cenou zdiva a také se zdlouhavou pracovní činností. Musíte klást jednu cihlu k druhé, a než postavíte jedno plotové pole o šíři dvou metrů, zaberete tím skoro celý den. U betonových plotů Olomouc máte toto jedno pole postavené za půl hodiny.
Životnost – betonový plot se nemusí natírat, brousit, škrábat, tmelit a jakkoli jinak udržovat. Zcela bez údržby vám na pozemku vydrží třeba čtyřicet let. S životností plotu je to podobné, jako s jinými železobetonovými stavbami, například s říčními jezy, s mostními konstrukcemi, s opláštěním budov, s chodníky a silnicemi.
Soukromí – nepochybně ten, kdo preferuje soukromí, a chce si například na zahradě postavit bazén s terasou, kde se chce slunit nahý, nebude stavět oplocení z drátěného pletiva, které je vstupní branou pro natáčení videa nebo pořizování fotografií naprosto ideální. Plot z betonu vám zajistí soukromí bez problémů a bez kompromisů, maximální výška plotu je 250 cm, a to je dostačující.
Povětrnostní vlivy – kdo vlastní pozemky zahradnictví a další zemědělské prostory, může se mu betonový plot hodit jako zábrana před silným větrem a deštěm, které mohou poškodit anebo i zcela zničit úrodu a pěstované rostliny. Zábrana proti větru a prachu je také vhodná například u altánů, pergol a teras, kde chcete mít zajištěné poklidné posezení, aniž by vám do talíře s polévkou padalo listí a prach z ulice.