Instalatéři zasahují u mimořádných situací
Když si domů pozvete instalatéra, počítáte s tím, že vám připojí vodovodní baterii, zapojí dřez v kuchyňské lince, nainstaluje přívod vody k pračce, zajistí odvádění odpadní vody z domácnosti nebo vymění prasklé nefunkční těsnění u kapajícího vodovodního kohoutku. To jsou běžné instalatérské činnosti, s nimiž byli lidé obeznámeni již před mnoha lety, a s nimi si také toto řemeslo spojují. Jenže to zdaleka není vše, co tato profese v sobě zahrnuje.
Instalatéři kanalizace-instalateri.cz se za posledních třicet let posunuli do dalších odvětví, která zaznamenala technický pokrok v současné civilizaci, a s jistotou lze říci, že je můžete kontaktovat kvůli jakékoli závadě nebo požadavkem na instalaci či renovaci tří základních systémů – rozvodů vody a kanalizace, vytápění a topných zdrojů a plynových spotřebičů a rozvodů.
Odvětví profese instalatéra se stalo jedním z nejobtížnějších technických oborů, který je náročný jak po stránce teoretické přípravy, tak i z hlediska manuální zručnosti. Už dávno to není ten „instalatér“, kterého si zahrál Vladimír Menšík ve filmu „Hodíme se k sobě, miláčku“ s Vladimírem Brodským a Janou Brejchovou. Pan Menšík měl vytvářet dojem, že jde o hrubého, primitivního tvora, co se zdaleka nemůže rovnat hudebnímu skladateli. Dnes by měl ovšem tvůrce filmu mnohem obtížnější úlohu, protože přirovnávat instalatéry k primitivům už jaksi není možné.
Instalatéři drží i havarijní pohotovosti – tato profese se zařadila k těm nepostradatelným, jako jsou hasiči a policisté či záchranná služba, instalatéři zajišťují i nonstop servis v případě poruch plynových zařízení, topných okruhů a zdrojů a samozřejmě i odpadů, kanalizace a vodovodního potrubí, armatur a připojených spotřebičů a koncových zařízení. Vyplatí si na dobrého instalatéra uložit telefonní kontakt právě pro tyto případy, které jsou neočekávané, a kde je, jak se říká, každá minuta drahá.