Exkluzivní funkce, které si zamilujete

Současná doba je úžasná i díky technologiím, které lidé mohou využívat. Když opomenete chytré telefony nebo automobily, dostáváte se k domácnosti. Co můžete využít právě v domácnosti? Od propojení televize s ledničkou to může být i třeba chytré osvětlení. Zástupem tohoto typu osvětlení je i Philips Hue, tedy technologie od velmi známého výrobce žárovek. Abyste však pochopili, o čem vlastně tato technologie je, měli byste si uvědomit důležitost svícení v denním cyklu člověka.
noční lampa

Veškeré poznatky vychází z typického života lidí

Současná populace si neuvědomuje, že bílým světlem ovlivňují svůj denní rytmus. Zatímco modrá spektrální složka světla je přítomná jenom ve slunci, pokud jde o přírodní zdroje, v současné době můžete zdroje najít naprosto všude. Svítí ve dne v noci, a proto to může rytmus člověka nemálo znát. Vy si to třeba osobně ani neuvědomujete, ale z dlouhodobého hlediska vaše tělo trpí. Příkladem je třeba svícení zářivkou v noci, což je to nejhorší, co můžete udělat. Takovým osvětlením totiž negativně ovlivňuje odpočinek, který v noci má probíhat.
sestava úsporných žárovek

Proč dbát na správné rozvržení světla?

Při odebrání modré složky světla si vylepšíte spánek, pakliže touto složkou nebudete svítit ve večerních hodinách
Dokážete ovlivňovat vaši výkonnost, a to správným nastavením intenzity a barvy světla
Budete se cítit lépe, protože vaše tělo bude ve větší synchronizaci se dny
Vaše děti budou přirozeně usínat a nebudou se učit ponocovat
Může se to zdát přehnané, ale pravda je taková, že světlo má na člověka obrovský vliv. Není to sice fyziologická potřeba, jako třeba dýchání, potřeba jídla nebo třeba vyprazdňování, ale jak ostatní vlivy na vaše tělo, i světlo není zrovna zanedbatelné. Proto byste se měli v této oblasti vzdělat, abyste mohli technologii Philips Hue využívat naplno, a to s jistotou, že pro své tělo děláte maximum.