Píšete si deníček?

Psali jste si někdy deníček? Řekla bych, že to téměř každý někdy v životě zkusil, ale neznám nikoho, kdo by to vydržel déle než pár měsíců.

Starší generace si kupovala deníčky papírové a psala do nich propiskou, kreslila obrázky, ale dnes se píšou deníčky na internet a říká se tomu „blog“. Deníček se psával tajně a schovával pod polštářem nebo zamykal v šuplíku, kdežto blog si může přečíst hromada lidí na internetu, ale autor nemusí prozradit své jméno. Na rozdíl od deníčku, který skryjete před světem a vyléváte si do něj své srdce, na blogu můžete popsat svoje problémy nebo jen zážitky ze svého dne a on na to může někdo zareagovat, poradit vám nebo aspoň vás politovat a soucítit s vámi. Což je jednoznačně přednost blogu, můžete o svých problémech anonymně diskutovat s neznámými lidmi.

deník

Blog, to je způsob, jak ventilovat svoje pocity, svěřovat se světu se svým smutkem, ale i se svými radostmi. Pro mnohé dívky v pubertě je to způsob, jak vykřičet do světa všechny své bolístky, se kterými nemají odvahu se nikomu svěřit. Zároveň tím, že je to anonymní zpověď, mohou ze sebe dostat ven myšlenky, kterými by se jinak užíraly.

Psaním se lidé mohou zbavovat svých stresů, mohou ze sebe vypsat své pocity, se kterými si neví rady a neumí, nebo nemohou se s nimi nikomu svěřit. Vypsat se z pocitů je velice úlevné.

deník

Nejeden blog se časem stal hitem a námětem pro knihu či film. Nikdy nevíte, jestli blog napsal vývojář informačních systémů nebo žena na mateřské, ale pokud vás zaujme, tak je vám to v podstatě jedno. Zkrátka, někdo vede zajímavý život, nebo i nudný život a nechá vás do něj nahlédnout. A vy nahlédnete a pokud chcete, tak může zanechat reakci a autorovi napsat vlastní zkušenosti. Mnohdy zjistíte, že máte hodně společného, a tak můžete i společně najít řešení problémů.

A co vy? Píšete si deníček nebo vlastníte svůj blog?