I čokoláda může být BIO!

Biopotraviny jsou potraviny, jejichž hlavní charakteristikou je skutečnost, že byly vyprodukovány v systému ekologického zemědělství.Důležitá je kvalita biopotravin. Ta není nijak legislativně definována. Biopotraviny musejí splňovat totožné potravinářské předpisy, jako klasické potraviny. Navíc však splňují podmínky, které upravují zákony pro ekologické zemědělství a biopotraviny. Biopotraviny vždy procházejí systémem kontrol a certifikací, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim toto označení nést. Kvalitu potravin můžeme poměřovat z nejrůznějších úhlů: podle obsahu významných látek, podle obsahu nežádoucích a toxických látek, podle vhodnosti potravin k jejich dalšímu zpracování, nebo podle toho, jak potravina chutná, voní a vypadá.
 nasekaná čokoláda
Potraviny však také můžeme posuzovat, nejen z pohledu obsahu jednotlivých látek, ale také z hlediska toho, jaký je celý proces, díky němuž potravina vznikla. Jde o vliv produkce, zpracování, distribuce, spotřeby energie a zdrojů, na životní prostředí, pracovní prostředí zemědělce, či obavy spotřebitelů ze zdravotních rizik, způsob chovu zvířat, názor spotřebitelů na způsob produkce, atd.

JARDIN BIO

Mezi renomované značky, v oblasti biopotravin, patří i JARDIN BIO, která je od roku 1995 součástí skupiny Léa Nature. Ta jejím uvedením na trh, chtěla představit výrobky, přispívající k blahu člověka i přírody. 80 % výroby Bio Jardin se soustředí ve Francii, jedná se tedy o místního regionálního výrobce. I většinu surovin získává značka přímo z Francie.
Společnost je navíc členem skupiny 1 % for the Planet a spolu se stovkami dalších podnikatelských subjektů daruje 1 % ze svého obratu, sdružením na ochranu životního prostředí.
Kakao pro výrobu BIO čokolády je pečlivě vybíráno a díky jeho vysoké kvalitě, získává výrobek typické intenzivní čokoládové aroma. Navíc čokoláda neobsahuje lecitin, který většinou v čokoládách nahrazuje kakaové máslo.
 čokoláda v puse
BIO čokolády JARDIN BIO se nabízejí v mnoha variantách. Na výběr máte například čokoládu s mandlemi, čokoládu se solí, hořkou čokoládu s kousky kakaových bobů a hořkou čokoládu 70%.