Jak si zútulnit bydlení

Pokud na vás působí vaše bydlení neútulně a stroze, anebo jste se teprve přestěhovali do nového domova a stále se tam necítíte „jako doma“, mohou vám pomoci některé triky, které z vašeho příbytku udělají přívětivé místo.  Vykouzlí vám ve vašem bydlení takové místečko, kde se budou i vaše návštěvy cítit jako ve svém domově. Přestože u sebe doma každý den netrávíme celodenně tolik času, už i těch několik hodin mezi koncem pracovní doby a ulehnutím ke spánku je velice důležitých.
polštář a deka na gauči
·         Pouze tehdy, když je naše bydlení místem pohodlí domova, kde se cítíme velmi příjemně, tak se můžeme naprosto uvolnit, vést svůj osobní a rodinný život, věnovat se svým koníčkům a zájmům, a v neposlední řadě také odpočívat.
Jenomže pokud se v našem bydlení stále necítíme zcela zabydleně a ve své kůži, nelze tam ani v klidu trávit svoje volné chvilky. Zde je několik užitečných tipů, jak vaše nepohodlné bydlení proměnit v bezpečné a útulné místečko, kam se budete každý den rádi navracet.
kamna v obýváku

Ozdobte si stěny

Nenechávejte si ve vašem bydlení stěny holé a nedotčené. Ozdobte je čímkoli, k čemu máte určitý vztah. Vše z toho je dobré dát na odiv vašim očím.  Okamžitě vám to přivodí pocit, že jste doma.  Mohou to být kupříkladu:
·         fotografie z dovolených, s vašimi přáteli a s rodinou, nebo vzpomínky z cest
·         obrazy a všelijaké umění
·         vaše úspěchy, například medaile, poháry, anebo diplomy
·         suvenýry z cest po zemích, kde se vám líbilo
obrázky z mapy

Vystavte knihy

Knihy jsou poklady. Jestliže jste veliký čtenář, opět není třeba se obávat dát to najevo. Vaše bydlení bude vzápětí působit úplně jinak, když uvidíte vaše oblíbené knihy. Už jenom pohled na velkou knihovnu, nebo i menší skříňku, kde jsou srovnané vaše oblíbené knihy, vás dostane do neuvěřitelné pohody.

Zelená v interiéru

Květiny a různé rostliny jsou balzámem na duši. Jsou zaručená věc, která vždy zabere.