Máta jako zdroj zdraví i skvělé chuti


Není nic neobvyklého, že si ráno nebo během dne dopřáváme šálek horkého čaje. Někdo z nás preferuje čaj černý, zelený, někdo zase ovocný, a někdo třeba bylinkový tyčka bylinkové čaje jsou totiž skvělé tím, že mají pro nás výborné zdravotní účinky. Nejenom tedy, že si na nich pochutnáte, ale také uděláte něco pro své zdraví.

Výběr bylinek, z kterých si čaj uděláte samozřejmě závisí na vás. Ne každému chutná všechno, a tak je to naprosto v pořádku. Někdo se ale místo chutě zaměřuje na to, jaké zdravotní účinky může konkrétní bylina jeho tělu přinést. Nyní bychom se zaměřili na mátu, která nejenom že výborně chutná, ale má také skvělé léčebné účinky.

máta

Máte je známá pro svůj peprmintovou chuť, která je velmi silná a intenzivní. Není tedy divu, že se tato bylina využívá i v kulinářství. Máta Se běžně používá třeba pro přípravu dezertů, nebo jako bylinka vhodná k masu.

Co ale její zdravotní účinky? Má to určitě vyniká tím, že nám pomůže, pokud nás trápí obtíže s dýchacími cestami. Díky obsahu mentolu, dokáže pomoci se záněty horních i dolních dýchacích cest, a mátový čaj je skvělý čárka pokud trpíte nachlazením čárka chřipkou nebo jiným podobným onemocněním.

máta

Máta je také skvělá pro vaši imunitu. Díky vysokému obsahu vitaminů a prospěšných látek, je to to pravé pro posílení vaší imunity.

Mátový čaj také skvěle hydratuje. Je proto vhodný pro letní měsíce, kdy naše tělo má zvýšenou potřebu tekutin. Díky své peprmintové a osvěžující chuti, to navíc je naprosto skvělý nápoj do horkých letních dní. Stačí čaj třeba uvařit, vychladit a poté k němu přidat led, citron a osladit ho třeba medem.

No to je také skvělá pro vaše zažívání. Podporuje zdravé trávení, a pokud máte podrážděný nebo bolavý žaludek, dokáže vám ho skvěle zklidnit tak, že po vašich potížích nebudou ani památky.

Jak vidíte, mátový čaj má spoustu skvělých účinků.