Na kole do práce, i do přírody

Cyklistika má dlouhou tradici a historii. V podstatě se tento sport vyvinul už s nástupem vynálezu, jakým bylo jízdní kolo. Ruka šla v ruce a se začali na kole pořádat různé závody, až se z jízdy na kole stala nejen záliba, ale i sport.
V současní době využívá jízdní kolo pořád více lidí. Je to z důvodu nepřekonatelného nástupu dopravních prostředků a zvyšování jejich množství. Lidi si jízdou na kole krátí nejen čas, ale i cestu do práce a na nákup. A díky množství cyklostezek i oprávněně a zcela pochopitelně.
kolo v lese

Cyklodoprava

Přemístění se na kole z jednoho místa na druhé, můžeme nazvat i cyklodopravou. Dopravit se na kole do práce, se setkává v poslední době s velkým zájmem všech, kteří kolo vlastní. Je tedy dost možné, že se časem stanou cyklostezky stejně přeplněné a komplikovaně sjízdné, díky velkému množství jezdců. To ale jen v případě, že se nebudou vyvíjet i projekty, které nabízí nové trasy a cyklostezky, které jsou pro tyto účely nevyhnutelné.
Doprava na kole je i přes to zatím velicepohodlným a snadným řešením, jak si cestu do práce a z práce domů, zpříjemnit na čerstvém vzduchu s doprovodem sportovní aktivity.

Cykloturistika

Sjíždět terén v přírodě na kole je adrenalin, dobrodružství a odpočinek v jednom. Procházka lesem je samozřejmě přínosná sama o sobě, ale projet si les na kole (ekologickém způsobu dopravy) je sportem a vyžitím pro všechny sportovce. Cyklistika je pro terén ideálním prostředím, protože se v přírodě můžete s kolem sžít mnohem více, než v provozu ve městě.
Pro tento druh sportu je nutné, abyste mělivhodný typ kola a také správné cyklistické oblečení (dobré je mít i boty na kolo). Takové kolo musí disponovat špičkovou výbavou a speciálním rámem.
jízdní kolo u lavičky
Sport spojený se zdravým (a k životnímu prostředí přínosným) způsobem života je vynikající volbou pro vaši volbu koníčku, odreagování a ideálnímu odpočinku. A přesně taková je cyklistika, která vám dá hlavně samé pozitiva a přinese vašemu životu aktivitu spojenou s jízdou.