Nebojte se Benefitů, mnoho velkých podniků láká nové zaměstnance s velké části na jejich zvláštní kouzla.

Už jen slovíčko „má obrovskou sílu při spojení měsíční mzda až 26 000“, což rádo spousty podniků používá při nabírání nových pracovníku. Při první výplatě dostává člověk okolo 16 tisíc čistého a teprve tehdy zjistí, co znamená až 26 000kč. Pozor, když zaměstnanec se ptá vedoucího, jak to že dostal jen okolo 16 000kč, vedoucí zpravidla odpovídá: „ano klidně dostanete i víc, můžete u nás dělat přesčasy i víkendy a až 26 000kč od nás dostanete“. Vždy proto pátrejte a ptejte se při pohovoru na všechno, co máte na srdci, hlavně na peníze, běžte přímo k věci! Může se to stát i vám. Nejčastější druhy výhod, u kterých si dávejte pozor a důkladně je prozkoumejte! Zde velmi platí pořekadlo:  Líná huba holé neštěstí.
 management, vysoké budovy

Náborový příspěvek

 
U různých podniků, kde se setkáte s náborovým příspěvkem, jsou ve skutečnosti věci trošku na oko. Náborový příspěvek, ku příkladu 10 000kč. Vám rozdělí do tří měsíců, ale dají až po zkušební tříměsíční době a samozřejmě každou částku tedy okolo 3 333kč vám neodmyslitelně zdaní zvlášť.  Což je okolo dvou tisíc navíc na výplatě. Za půl roku zpravidla budete spadat do lepší platové třídy a navýší vám plat okolo dvou tisíc korun českých.Ve finále deset tisíc vůči výplatním páskám ani nezaznamenáte.  Nebojte se hned při pohovoru vyptat na detaily vůči příspěvku. Řada lidí byla velmi zklamaná a někteří při pozdějších informacích, jak se věci mají ve skutečnosti, okamžitě opustili zaměstnání. Při samotných náborech nových pracovních míst. Vyptávejte se! Vždyť vám to slibují.
 

Bonusový Podíl s Podniku

 
S podnikovým výdělkem několik miliónu denně, vypadá, jako by ve výplatní pásce mělo být desetitisíce peněz navíc.  Zpravidla jde o podíl, ale ne o podíl zisku podniku, nýbrž o procentuelní část vaší výplaty okolo deseti až dvaceti procent přičtený každý měsíc, do vaší mzdy.  Při samotných náborech nových pracovních míst, propátrejte detaily!
 

Týden dovolené navíc

 
Lidé se mnohdy u takových výhod setkávají s nucenými neplánovanými dovolenými, i stanoveným termínem letní zastavení celé firmy, nám závěrem po odpracovaném roce dochází, že skutečnou dovolenou, kterou si chci vybrat, kdy chci, mám okolo 4 až 7 dnů za celý rok. Na téma Nechci nucenou dovolenou, se člověk, dozví:Zaměstnavatel má právo určit ti den tvé dovolené. Záleží na vás, zdali vám se to jeví, jako přiměřené. Jenom před vstupem do pracovního zápřahu nezapomeňte ptát se na vše, co se vám nezdá.
 velký podnik

13. Plat

 
 Nicméně se i tady rozmáhá u velkých zpravidla u větších organizací 13. Plat, jako částka, která je započítána cirka 20-40 % průměrné výplaty. O  3-4 tisíce víc jak dostává každý měsíc. Spousty krásných Benefitů vám mohou velmi znepříjemnit nejen celý den.
 Hledejte kde je zakopaný pes. Teprve tehdy budete vědět víc, při zvážením plusů a mínusu vůči volbě nového nástupu do práce.