Pár rad pro křišťálovou vodu ve vašem bazénu

Každý majitel zahradního anebo jiného druhu bazénu usiluje v první řadě o to, aby voda v jeho nádrži byla dokonale čistá – ideálně tak jako z reklamy, kde vás její záře a lesk naprosto oslepí. Jenže k tomu, abyste měli vodu v bazénu křišťálově čistou a jiskřivou je potřeba něco udělat. Ovšem stojí to za to, protože pokud budete dodržovat několik jednoduchých rad a postupů, tak vám vaše koupání bude závidět i soused.

relax

V první řadě vám velice pomůže, pokud budete mít doma kvalitní krycí plachtu, která vaší nádrži doslova padne na míru. A pokud takovou v nabídce prodejen s bazénovými potřebami neobjevíte, neváhejte si ji nechat ušít na míru, jednoznačně se to vyplatí, protože tak nakonec ušetříte za čištění vody. Čím méně nečistot se do vody díky bazénové filtraci dostane, tím lépe.

Jistě byste neměli zapomínat ani na pravidelnou očistu těla před koupáním.
Ovšem srdcem každého bazénu je spolehlivá filtrace. O tom už jste jistě mnohokrát slyšeli. Právě bazénová filtrace se stará o tu pravidelnou a jemnou práci, takže vás minutu za minutou zbavuje všech možných nečistot obsažených v bazénové vodě. Jejímu výběru se proto vyplatí věnovat maximum péče, abyste nalezli tu pravou a spolehlivou filtraci, kterou tvoří jak výkonné čerpadlo, tak spolehlivý filtrační materiál. Filtrační jednotku pak snadno připojíte k nádrži s pomocí hadice k bazénové filtraci v potřebné kvalitě i tloušťce.

textura

Dalším neopominutelným pomocníkem v péči o vodu v bazénu je samozřejmě bazénová chemie. Ta vás spolehlivě zbaví nežádoucího organického znečištění, kterého se všichni majitelé bazénů obávají – řeč není samozřejmě o ničem jiném než o sinicích, řasách a bakteriích, které dokážou v každé nádrži nadělat pořádnou paseku. Vybírat můžete mezi chlorovou, bromovou a kyslíkovou chemií, které se postarají o nezbytnou desinfekci bazénové vody.