Příchod miminka se dá zvládnout i z finanční stránky

Příchodem miminka už od začátku žije celá rodina. Už od chvíle, kdy nastávající maminka oznámí, že je v jiném stavu, se změní naprosto všechno. Být rodičem není zrovna jednoduché a to nemyslíme jen z té stránky, kdy přemýšlíte nad tím, jestli budete dobrým rodičem a jestli si budete vědět rady v určitých situacích, které Vás jistě při výchově Vašeho miminka potkají, ale také z té finanční stránky.
miminko se špenátem.jpg
Je pravdou, že v dnešní době mít miminko přináší s sebou spoustu finančních nákladů. Výbava pro dítě může dosáhnout až do několika tisícových nákladů a to už jen v počátku. Tak se jen podívejte. V základu je nutné pořídit:
–          Postýlku (místo, kde bude miminko alespoň ze začátku trávit opravdu spoustu času)
–          Kočárek (s miminkem musíte často k lékaři na preventivní prohlídky a samozřejmě na procházky na čerstvý vzduch)
–          Autosedačku (v případě, že potřebujete jezdit i delší trasy než s kočárkem)
–          Chůvičku, monitor dechu, odsávačku (pro snadnější péči)
–          Přebalovací pult, vaničku, plenky (a další potřeby k péči o Vaše miminko a jeho pohodlí)
–          No a v neposlední řadě samozřejmě spoustu nejrůznějšího oblečení (dupačky, body, overaly, kabátky, punčochy, zavinovačku, botičky, trička, kalhoty, bundy….)
růžové oblečky.jpg
Všechno tohle samozřejmě chtějí svým ratolestem maminky pořídit nové a neopotřebené, ale to může opravdu vyjít na spoustu peněz. Ale nebojte se, výbava pro dítě se dá zvládnout i levně, pokud využijete tak zvaných internetových bazarů, kde jsou tyto věci dostupné za opravdu nízké ceny. Nemusíte se bát, že byste nakupovali nějak poškozené nebo už opotřebované věci. Stačí si všechno pořádně prohlédnout a projít a jistě v takovém bazaru narazíte na velmi pěkné kousky, které budou Vašemu miminku slušet.
Navíc už časem najdete jistě i své oblíbené prodejce a to nemluvíme o tom, že se časem vlastně můžete stát prodejcem na takovém bazaru i Vy, protože Vaše ratolest se bude neustále vyvíjet a pořád poroste a časem už nebudete potřebovat kočárek či třeba miminkovské oblečení a tak jej také nabídnete k prodeji na takovém bazaru. A díky tomu Vás všechno pro miminko může vyjít opravdu levně.