Proč proteinové nápoje po cvičení?

Kdo pravidelně sportuje nebo navštěvuje posilovnu, ví moc dobře, jak je důležitý pitný režim. Jenže, pokud už dáte tělu zabrat, pak už nemůžete pít čistou vodu, ale před tréninkem je třeba vypít nápoj, který si nechte namíchat od obsluhy v posilce. Ten vás a váš organismus nabudí, aby se vám lépe trénovalo. Po skončení tréninku v žádném případě nezapomeňte na proteinové nápoje po cvičení ! Jsou velmi důležité.

posilovna proteiny

Proč proteinové nápoje po cvičení?

Protože proteinový nápoj je ideálním řešením, kdy dodá tělu všechny živiny, které potřebuje v danou chvíli. Tréninkem jste svaly sice posílili, ale také jim musíte dodat výživu, a toho dosáhnete vhodnými nápoji. Do organismu se výživový koktejl dopraví velice rychle, a nejen že ho zasytí, ale dodá – jak jsme již zmínili – všechny potřebné minerály, vitamíny, vlákninu, prostě další živiny.

Proteinový nápoj není určený jen pro hubnutí, ale i pro aktivní sportovce, kteří si ho dokážou plně vychutnat, protože vědí, že tělo se musí živinami neustále doplňovat. Je proto dobré dělat něco pozitivního pro svůj organismus, a nejen ho vyčerpávat neustálou prací, stresem, přemírou cvičení a starostmi, které nám přináší sám život.

proteinové smoothie

Proteinový nápoj v posilovně vám podá obsluha, ale vy si ho můžete dopřát i doma v soukromí tím spíše, že jeho příprava je velice snadná a jednoduchá. Do dvou minut máte nápoj připravený! Nevěříte? Goodly koktejly si můžete nachystat jako vynikající domácí proteinový nápoj a vylepšit dle vašeho mlsného jazýčku. Právě proto, že je plný živin, umocníte jeho sílu, když ho přimícháte do vámi mixovaného ovocného anebo zdravějšího zeleninového smoothie.

A rázem máte pro daný okamžik chutné jídlo, které vás dokáže zasytit až na tři – čtyři hodinky! Navíc je skutečně rychle hotové. Příprava není vůbec složitá a zvládne ji i muž, kterému jinak žena podstrojuje!