Tak trochu jiné, plátěné botky

Přijde mi líto, jak si v poslední době mezi lidmi získávají oblibu umělé materiály. Nemačkají se, takže nám ubydou starosti s žehlením, a navíc jsou povětšinou cenově dostupnější. Mě osobně cedulka s nápisem nylon atp. okamžitě odradí, ať se mi daný produkt zdá sebeatraktivnější.

Proto mne velice potěšil a zaujal nový módní trend, konkrétně trend konopných tenisek. Nejedná se sice o tak horkou novinku, avšak v poslední době zaznamenává veliký boom.

marihuana

 Není třeba se hned děsit a představit si botky v „hippie“ stylu, nebo snad nevzhledné „pytle“ ovázané konopným provazem. Naopak. Většina na trhu dostupných bot z tohoto materiálu působí velmi ležérně a těžko na první pohled někdo rozezná jejich tajemství.

Pokud snad trpíte na plísně nohou, dokážete tuto obuv ocenit možná jako málokdo, jelikož konopí má antibakteriální vlastnosti, je příjemně prodyšné, odvádí pot, udržuje nohy v suchu a nezapáchá. Vaše nožka bude v absolutním pohodlí, konopí Vás navíc bude v létě chladit a v zimě hřát. Tyto jeho vlastnosti lze ještě podpořit nákupem konopných ponožek.

Pokud si stejně jako já, dáte tu práci s vyhledáváním „těch pravých“ pro Vás, zjistíte, že nabídka je poměrně široká. Bez problému takto vyrobenou obuv seženete v autorizovaných e-shopech a prodejnách s obuví, stejně jako u soukromých dodavatelů. Narazila jsem i na ruční výrobu tady u nás v České republice, která je momentálně v rozjezdu, a tak zde můžete prozatím nakupovat za lepší ceny.

tenisky

Tenisky vyrobené z konopí a s kaučukovou podrážkou splňují „veganské normy“ a tak nákupem této alternativy k materiálům jako jsou kůže a syntetika, podpoříte i dobrou věc a můžete si být jistí, že kvůli vašemu pohodlí nezemřelo žádné zvířátko. Dokonce i spojení textilu s kaučukem probíhá jen za pomoci tepla a tlaku, tedy není třeba žádných lepidel. Jediný „problém“ může nastat u barviv, která asi přírodní nebudou.