Chcete bydlet v Brně? Žádný problém!

Možnost dobře bydlet má v dnešní době v podstatě každý, kdo alespoň průměrně vydělává. Na určité bydlení dosáhnou zpravidla i nezaměstnaní, kteří jsou příjemci souboru různých sociálních dávek.

My se však budeme věnovat té části populace, která chce bydlet kvalitně – ať už v bytě nebo rodinném domě – a je ochotná do svého bydlení investovat.

brno-czech-republic-4885864_1280

Dříve hledali lidé pracovní místo ve svém bydlišti, avšak dnes se stalo skoro pravidlem, že jsou ochotni stěhovat se do místa svého pracoviště. A je to pochopitelné, bydlení se dá sehnat skoro všude, avšak u dobrého zaměstnání už to taková samozřejmost není. Podíváme-li se na situaci z celorepublikového hlediska, hodně lidí, a obzvláště mladých, se začalo za prací stěhovat do Prahy. Většina jich tam práci najde, ale rozhodně ne všichni. Mnozí se vrací opět do svého rodiště, zklamaní, že právě je v hlavním městě nepotkalo štěstí. Zapomínají na to, že velkých měst s pracovní příležitostí je u nás poměrně hodně. Třeba Brno. Práce a bydlení v Brněcožpak vám to nezní úžasně?

Brno za posledních 30 let velice zkrásnělo; do výstavby bytových domů se významně investovalo, a nejen do nich. Kdo v Brně po sametové revoluci nebyl, snad by je dnes ani nepoznal.

brno-4527661_1280

Ten, kdo chce najít svůj nový domov v Brně, může si vybírat jak z bytů a rodinných domů nových, tak i ve starší zástavbě. Otevřete-li nabídku kterékoli české realitní kanceláře, najdete širokou nabídku nemovitostí ke koupi i k pronájmu. Každý z vás si může vybrat to, co vyhovuje jeho naturelu, anebo na co stačí jeho kapsa (www.byty.cz, www.eurobydleni.cz, www.chillhills.cz, www.sreality.cz, www.espolubydleni.cz, a mnoho dalších stránek).

Kdo Brno nezná a rád by se v něm usadil, jistě uvítá i několik slov o strategii bydlení. Jedná se o podporu uchování a regenerace stávajícího bytového fondu, podporu všech forem výstavby, rozvíjení trhu s byty, spolupráce s obyvatelstvem.