Kinetický písek

Co si pod tímto pojmem můžeme představit? Jedná se o oblíbenou hračku dětí vyrobenou z písku a silikonových olejů. Tento magický materiál je hebký, velice příjemný na dotek a dobře tvarovatelný. Nikdy se nerozsype a nedělá nepořádek. Jeho kouzlu často podléhají i dospělí. Kinetický písek nemusí být jen hračkou, bývá také často využíván v ergoterapii u dětí. Proč tomu ale tak bývá?
hrad z písku
1.      Napomáhá s rozvojem jemné motoriky
–          Zmáčknutím, stisknutím tohoto materiálu rozvíjíte své motorické dovednosti a svalovou sílu rukou. Vytvořte z něj kuličky, následně jej vyválejte pomocí válečku a terapeutický nástroj na rozvoj bilaterální koordinace máte na světě.
2.      Senzorické zpracování
–          Stále více a více dětí má problémy se zpracováním smyslových podnětů. Příkladem mohou být osoby s poruchou autistického spektra, která dávají tento nedostatek najevo chováním, které bývá často označováno za nevhodné (požívání nejedlých věcí, škrábání, kousání). Právě vlastností kinetického písku se dá v terapii využít, neboť dokáže nedostatek smyslových podnětů alespoň částečně naplnit.
3.      Antistresová pomůcka
–          Kdo vezme tento materiál do ruky, již se s ním nedokáže rozloučit. Na člověka má přímo uklidňující účinek, když si jej nechá protékat mezi prsty.
4.      Rozvoj kreativity
–          Díky tomuto produktu je dítě schopně tvořit přímo umělecká díla – hrady, zámky. Kreativitě se meze nekladou. Obyčejná bábovička se pak může stát neodolatelným a výborným dortíkem či koláčem.
5.      Sociální dovednosti
–          Pokud zapojíte do hry více dětí, rozvíjíte tak jejich sociální dovednosti a schopnost pracovat v týmu. Děti se tak učí spolupracovat, komunikovat a pomáhat si. V rámci hry si také zkouší sociální role.
kinetický písek
Tak co, ještě stále přemýšlíte nad pořízením si tohoto produktu?  Děti Vám jistě za tento dárek poděkují nejen svými získanými dovednosti, pískovou bábovičkou ale i hlavně radostí ze hry.