Nylonový potah sedacích pytlů je výhodnější

Přírodní materiály, jako je bavlna, len či hedvábí jsou velmi příjemné na dotek a ideální pro pohodlné nošení, to nelze popřít. Mnozí z vás dávají přednost bavlněným tričkům, kalhotám, šortkám, ponožkám a čepicím ze zcela zjevného důvodu – kvůli pohodlí. Jestliže si chcete pořídit sedací pytel, máte tu na výběr z několika druhů potahů. Ty lze zpočátku rozdělit do materiálů přírodních a syntetických. Upřednostníte-li přírodní (bavlněný) materiál, budete se tu cítit jako v „bavlnce“, to jistě, ale problematické to bude s jeho životností. Vzhledem k výraznému mechanickému namáhání bude bavlna velmi trpět a může se to projevit různými trhlinami. V tomto směru má výhodu zejména nylonové vlákno, je pevnější a kompaktnější a odolává i velkému tlaku při posezení u osob s nadváhou.

sedací pytle

Nylon se hodí tam, kde jsou zvířata – psí a kočičí drápky dovedou potrhat kde co, pokud si např. kočky udělají z vašeho křesla škrabadlo, dopadne to s ním všelijak. U nylonového potahu je to jiné, ten je velmi tuhý a kočky možná ani nebude ke škrabání lákat, navíc se tvar vaku neustále mění, a kočkám spíše ke škrabání vyhovují pevné plochy.

sedací vak

Odolá i dětskému hopsání – nylonový potah by měl vydržet i dětský nápor, velmi ovšem záleží na kvalitě švů, ty by měly být alespoň dvojité, nebo ještě lépe trojité. Samotný materiál však snese dětské povalování poměrně dobře a nevadí mu ani časté šoupání po zemi a přenášení vaku sem a tam. Můžete jej mít i venku na zahradě a díky pogumované vnitřní vrstvě (ta bývá u kvalitních vaků) je vak odolný vůči vodě a lze jej také snadno oplachovat od nečistot zahradní hadicí.

Nylon není nudný – nylonové potahy zaplavily trh krásnými pastelovými barvičkami, na výběr je jich poměrně mnoho, např. žlutá, zlatá, tyrkysová, fialová, růžová, bordó, červená, hráškově či olivově nebo mořsky zelená, a některé vaky jsou koncipovány jako dvojité, ve dvoubarevném provedení.