Plaťte výhodně v Česku i zahraničí

Každý z nás, ať už častěji či méně, nakupuje, většina lidí však nechce u sebe nosit hotovost. To platí i při cestování do zahraničí, tam se ale setkáváme často s nevýhodnými kurzy měn. V tomto Vám pomohou FinTech služby, a ještě Vám přidají bonus. My si v dnešním článku představíme tři:
 Karty na sobě

Curve

Po registraciobdržíte kartu, na kterousi sicenemůžete přeposlat peníze, ale nahrajete si do ní přes mobilní aplikaci Curve všechny vaše platební karty. Poté už jen stačí před placením ve smartphonu zvolit, kterou z karet chcete použít. Curve ji pak má nastavenou jako výchozí, dokud ji nezměníte. Výhodou také je, že pokud zapomenete přepnout na jinou kartu, můžete transakci do 14 dnů přesunout. Co se týče výběrů z bankomatů, vybíráte po celém světě až 6000 Kč měsíčně zdarma, poté se vám naúčtuje poplatek 2 procenta. Všechny tyto možnosti máte v neplaceném tarifu Curve Blue, pak je zde dostupná ještě verze Black. Stojí 9,99 eur, což je po přepočtu přibližně 256 Kč. Ke všemu výše zmíněnému můžete využít cashback v 6 obchodech (u Curve Blue jen ve3), vybírat do 12000 Kč zdarma nebo možnost cestovního pojištění a pojištění na elektroniku. Curve má ještě třetí tarif Metal, ten ale u nás není dostupný.Karta v peněžence
 

Revolut

Po registraci do služby si musíte přeposlat peníze, proces však zabere jen několik málo vteřin. Pokud chcete platit výhodnějším kurzem, musíte si pro každou měnu vytvořit v aplikaci účet. Z bankomatů vybíráte až 4500 Kč za měsíc zdarma, poté si účtuje Revolut 2 procenta. Můžete také využít služby, prostřednictvím které si mezi uživateli Revolutu velice pohodlně přeposíláte peníze. Skvěle využitelné například v restauraci. Pokud Vám to nestačí, máme zde opět verzi Black za 6,99 liber/měsíc, asi 210 Kč. Kromě dvojnásobného výběru z bankomatů nabízí přístup do letištních salónků, zdravotní pojištění nebo možnost vytvoření virtuální karty při platbách na internetu – obchodník nezjistí číslo. Metal verzi pořídíte za 12,99 liber/měsíc, asi 390 Kč, kromě výše zmíněného nabídne až 600 liber na výběry z bankomatů a službu Recepční, která za vás vyřídí ubytování v zahraničí, zpravidla ale ne moc výhodně.
 

Twisto

Jedná se o kreditní kartu od české společnosti, která vám nabízí poměrně výhodný cashback. Základní tarif je zdarma, slouží však jen pro platby na internetu, kartu k němu nedostanete. Pokud si připlatíte 49 Kč/měsíc, dostanete platební kartu, se kterou můžete normálně platit v obchodě, ne však vybírat. Nejvyšší tarif, který stojí 99 Kč/měsíc, nabízí mnoho druhů pojištění a výhodné kurzy měn. Narozdíl od Curve a Revolutu jsou tyto kurzy výhodné i o víkendu, v čemž obě výše zmíněné služby ztrácí. Také zde máte podobnou službu hromadného placení, jako u Revolutu.
 

Závěr

Všechny tyto služby se hodí obzvláště pro cestovatele. Přidejte k tomu ještě podporu Apple Pay a Google Pay a myslím, že máte nemalý důvod ke zvažování. Za mě je mohu doporučit.