Pohodlné posezení

Pohovky a křesla jsou odedávna standardní součástí našich obývacích pokojů. Starší otoman se dá však použít třeba i na chatě. Novější typ se může hodit do kanceláře, kde ho mohou využívat jak návštěvy, tak třeba i unavení zaměstnanci. Gauč by měl být nejen pohodlný, ale měl by také být obdařen i hezkým vzezřením. Nemusí se rovnou jednat o moderní takřka futuristický design, ale stejně jako jíme i očima, tak si vybíráme pohovky i podle jejich vizuální stránky.
dekorace na gauči
V případě, že máte menší typ, je možná vhodné na chvíli zapomenout na design a zaměřit se na spíše na praktičnost. Malou garsonku je škoda vybavovat postelí, která zabírá zbytečně mnoho prostoru. Místo ní můžete pořídit pohodlnou rozkládací pohovku, kterou ve dne můžete používat pro sezení a na noc ji vždy jednoduše přeměnit na postel. Nekupujte však první rozkládací pohovku, která se vám zalíbí. Je potřeba vybírat obezřetně. Hlavní je se zaměřit na mechanismus, který transformuje pohovku do formy lůžka a naopak. Pokud se vám ten nebude zdát, poohlédněte se raději po jiném modelu. Je to totiž to první, co se na rozkládacím gauči pokazí.
šuplíky u gauče

Sedací pytle

Patříte-li spíše mezi modernisty, kteří klasické sedačky a otomany příliš nemusí, můžete si pořídit soupravu sedacích pytlů. Dobrou správou je, že vás to vyjde daleko levněji než sedací souprava klasické střihu. Pytle nejsou žádnou velkou novinkou. V naší zemi se prodávají již od konce devadesátých let, ale jejich slavná chvíle nadešla až poměrně nedávno. Dnes již patří mezi běžnou součást nejen mnoha domácností, ale například i různých klubů a hospůdek, kde se využívají místo židlí. Předností sedacích pytlů, tedy krom zajímavé ceny, je i pestrost výběru. Existuje celá řada motivů, barev a tvarů, které si lze vybrat. Jedná se navíc o daleko skladnější typ posezení, než jsou sedačky, respektive gauče. Také se snadno přenášejí.