STOP domácím porodům

Jak můžeme žit v době, kdy dobrovolně hazardujeme s naším životem a s životem našeho budoucího potomka? Doopravdy se vědomě rozhodneme k tomu, že budeme rodit doma, např. s dulou nebo s porodní asistentkou bez jakékoliv lékařské pomoci?
Ano, většina porodů možná probíhá bez větších komplikací a takový porod se dá doma zvládnout. Však se dříve také rodilo doma. Nutno ale říci, že také dříve více matek nebo dětí při porodu zemřelo: matky často vykrvácely, děti se narodily přiškrcené pupeční šňůrou.
Porod, dítě, novorozenec.
Dělo se to dříve, děje se to nyní. Doopravdy chcete rodit doma a riskovat právě tuto událost, kdy ohrozíte minimálně 2 životy, vědomě a rozhodně. Protože přesně tyto porody poté končí smrtí, protože lékařská pomoc, kterou nakonec zavoláte, nestačí dorazit včas.
Ano, pokud proběhne bezproblémový porod, Vy se pak přikloníte k tomu, že jste pro domácí porody, ale pokud se něco stane?
Proč rodit doma? Co nám to může přinést? Tyto ženy, které se rozhodly rodit doma, dávají hodně slabé argumenty.
Porod, nemocnice, novorozenec.

Jaké jsou jejich argumenty?

 
·         klid, pohoda a atmosféra
·         kontakt s miminkem
·         kontrola nad průběhem porodu
·         žádné lékařské zásahy
·         žádný pobyt v nemocnici
Je nám líto, ale toto jsou doopravdy slabé argumenty. Můžeme si je rozebrat jeden po druhém, ale ani jeden z těchto argumentů nestojí za Váš život nebo za život Vašeho dítěte.
Proč si myslíte, že pak může být takovýto porod trestán jako trestný čin? Není v pořádku, abyste ohrozily něčí životy.
Shodneme se na tom, že dříve se rodilo doma s porodními asistentkami, ale nyní, v době nemocnic, lékařství, pokročilé medicíny není důvod se této péče, tohoto privilegia dobrovolně vzdávat.
Myslete na své ještě nenarozené dítě a neohrožujte ho na životě! Porod v nemocnici je tou správnou volbou. I v nemocnici sebou můžete mít dulu nebo svou vlastní porodní asistentku. Pokud porod probíhá bez komplikací, lékařský personál zasahuje co možná nejméně.