Prázdniny jsou především o zábavě

Podle toho, jak se na to kdo dívá, může být doba dvou měsíců buď hodně krátká, nebo hodně dlouhá. Jestliže máte babičku v důchodu, patříte mezi tu hrstku šťastnějších. Pro rodiče, kteří si nemohou vzít dva měsíce volna a potřebují vymyslet program pro své ratolesti, to je někdy opravdu hodně náročný úkol. Možná alespoň pár typů vám pomůže v plánování toho, co by děti mohlo bavit a čím by se daly jejich volné prázdninové dny vyplnit.
rozcuchaní sourozenci
Co všechno se dá podnikat venku
Pobyt v přírodě je nejen zdraví prospěšný, ale také skýtá spoustu možností pro zábavu. Začít můžete rovnou s poznáváním přírody, pro děti to bude zábavná forma učení, mohou si tak přes prázdniny udělat originální herbář. Poznají na vlastní oči také spoustu drobných živočichů. A navíc, pobyt na čerstvém vzduchu je dokonale utahá.
Nocování pod stanem nebo jen tak pod širým nebem
Turistika a kempování jsou v České republice velice oblíbenou činností již několik desítek let, navíc se nejedná o nic, co by bylo nějak výrazné finančně náročné. Pokud nechcete vyrazit přímo někam do srdce divočiny, můžete postavit stan na zahradě. Jinak máte na výběr z více jak pětiset kempů, které jsou určeny právě těm, kdo se rozhodli strávit pár dní a nocí v přírodě.
Jako indiánský náčelník
V indiánském duchu můžete dětem připravit hru, které se říká „stopovaná“. Stačí naplánovat trasu, označit směr můžete např. kousky krepového papíru nebo šipkami zhotovenými ze šišek nebo kamínků a na každé stanoviště pak vymyslete jeden úkol. Na konci cesty by samozřejmě měla čekat malé stopaře odměna. Výhodou této hry je to, že ji mohou hrát děti různého věku, plnit úkoly mohou i ve skupinkách, mladší dítě s někým starším apod.
přátelství dětí
Voda
K létu patří neodmyslitelně koupání, ať už se jedná o bazén nebo rybník, děti se zde dokáží do sytosti vyřádit. Sebou by vždy měly mít dostatek pití a něco k jídlu a ochranu před přímým sluncem. Nutností je určitě dozor někoho dospělého.