Zuby jako perličky

Zuby jsou v běžném životě samozřejmost, když však nejsou, dojde nám o jaký poklad jsme přišli. Jednoroční preventivní kontrola u zubaře a potom klid. To by chtěl každý z nás, ne všem je však přáno. Od toho je na trhu spoustu klinik, které se o zuby rády postarají i v případě, že už žádné pacient nemá. Díky oboru chirurgické stomatologie může být chrup zcela navrácen a to umělými implantáty. Implantologie je tedy jedním z podoborů chirurgické stomatologie. Metoda implantace je dostupná všem nezávisle na věku, přičemž do výběru implantátů zařadila zubní chirurgie v Praze Clinicplus výrobce OKTAGON, BioniQ a IMPLADENT.

Zdravé zuby

Mimo to je na výběr hlavně typ zákroku, respektive metody. V případě, že pacient chce zub okamžitě po zákroku používat, nabízí se implantace, která obsahuje jeden krok, po kterém ale zůstane dočasná korunka, která se připevní. Nesmí chybět možnost klasické implantace, či okamžité zasazení umělého zubu místo vytrženého. Podstatou implantace je našroubování,,hmoždinky” do kostní dřeně, ke které se posléze připevní abutment (,,skoba”) a keramická korunka. Proces však trvá týdny a je nutné po něm dbát mnohem více na hygienu.

Návštěva u zubaře

V případě, že pacienta netrápí výměna celých zubů, je možné se obrátit na kliniku také v ohledu terapeutické stomatologie (léčba kazů, cyst a zubních kanálků), protetické stomatologie (zubní náhrady), estetické stomatologie (zubní fazety a rekonstrukce zubu) a nakonec i v ohledu dentální hygieny, kde se podívají nejenom na zuby, ale také na jejich okolí v ústech, takže mohou zachytit a zaléčit záněty dásní, rakovinu úst, paradontózu a paradontální kapsy, úbytek kostní tkáně a mnoho dalšího. Na dentální hygienu je doporučeno docházet jednou ročně na preventivní prohlídku. Jestliže si pacient nenajde cestu na kliniku do Prahy, může si naplánovat také cestu do Mělníku či Horních Počapel, kde se klinika Clinicplus také nachází.