Březová voda není žádnou novinkou. Známá byla již našim předkům, ovšem její zcela jedinečné a blahodárné účinky jsou doloženy vědeckými studiemi až dnes. I přes všechny její výhody není ale zase tak rozšířenou záležitostí, jak by si zasloužila. Do budoucna by tomu mohlo být ale zcela jinak. Dokonce by mohla z žebříčku shodit oblíbenou kokosovou vodu.

Voda v lahvičce

Její sběr je totožný se sběrem kanadského tekutého zlata, kterým není samozřejmě nic jiného než javorového sirup. Do kmenu mladé břízy se na jaře navrtá otvor, pod něž se připevní nádoba, do které následně pozvolna začne vytékat tento blahodárný mok. Problém, který by vám ale mohl překazit plán o domácí bio březovou vodu je ale ten, že k abyste ji mohli sbírat musíte mít povolení od vlastníka lesa. Pokud byste jej totiž neměli a nachytali vás, mohla by vás voda vyjít mnohonásobně dráž než v obchodě.

Nápis detox

Tato finanční investice se ale rozhodně vyplatí. Peníze se vám vrátí v podobě detoxikace organismu od usazených toxinů, což ženám pomáhá například v boji proti nenáviděné pomerančové kůži, snížením nezdravého LDL cholesterolu nebo posílením imunitního systému, díky čemuž budete zdraví jako rybičky. Užívat by ji měly také osoby s močovými kameny, potížemi s ledvinami nebo s problémy týkajících se neplodnosti. Vybírejte si ale vodu, která je čistá a nejsou do ní přidávány cukry a další dochucovadla. Nemusíte se bát toho, že by se voda nedala vypít. Pokud jste toho názoru jistě budete nadšeni a mile překvapeni tím, že má příjemnou osvěžující a sladkou chuť, což ji také dělá vhodnou do horkých letních dní.

Fitness žena

Hojně využívána je také v kosmetice, a to především v prostředcích určených na vlasovou péči. Březová voda nejenže vlasy celkově regeneruje, vrací jim ztracenou pružnost a lesk ale jako bonus také zabraňuje rychlému maštění a vzniku lup. V tomto ohledu tak na plné čáře poráží i luxusní kosmetické výrobky, které často ani nemají takový účinek, jaký inzerují.