Kdo podá pomocnou ruku?

Do klidně i prekérní finanční situace se lze dostat i velice snadno. Je to rozhodně snadnější, než se dostat z bídy na výsluní. Někdy stačí nějaké to pochybení, někdy docela obyčejná smůla. A je to.

Pokud se pak člověk do těžkostí dostane, nemá rozhodně na růžích ustláno. Nejednou neví, kam dřív skočit a co dřív učinit, aby se zaplatilo alespoň to nejnutnější, co se zaplatit musí. A nejednou si s tím dotyčný ani přes veškerou snahu nedokáže poradit a nezbývá mu třeba ani na naprosté minimum, dost možná ani na takové nezbytnosti, jako jsou jídlo a nájem.

drobné mince

Někdo takový může kolikrát i dřít od slunka do slunka, může si utahovat opasek a stejně to k ničemu nevede. Je chudý jako ta kostelní myš a nikde ani špetka naděje na to, že by se to snad mělo v dohledné době obrátit k lepšímu.

A co si má někdo takový počít pak?

Možná by neuškodilo, kdyby popřemýšlel o nějaké té půjčce. Protože ta může být řešením. Díky té se dají zaplatit nezbytnosti, na něž člověk zrovna nemá, díky ní se dá zabránit všem problémům, jež by mohly vznikat v souvislosti s neplatičstvím. A že těch problémů může být! Úroky, penále, pokuty, ba třeba i exekuce majetku a osobní bankrot.

trezorek s penězi

A kterou půjčku si má vzít ten, kdo je na tom opravdu špatně? Nelze rozhodně paušalizovat, ale je pravdou, že nejednou je jediným východiskem z takové nouze americká nebankovní hypotéka. Zatímco se totiž u bankovních půjček musí prokazovat solventnost žadatele, tedy vysoké příjmy, minimální zadlužení a třeba i čisté registry dlužníků, u zmíněné nebankovní půjčky tomu tak není. Tady bohatě postačuje, že se žadatel zaručí po dobu splácení nemovitostí a že má příjmy postačující ke splácení. Což je něco, v čem lidé v nesnázích uspějí daleko spíše.

A kdo tu vyhoví, má rychle a za ideálních podmínek své jisté. Což je rozhodně dobrá zpráva. Nejen pro ty, kdo už vážně nevědí, kudy kam.