Holení není trápení – jak na chloupky vyzrát?

Trendem nebo spíše zavedeným pravidlem je to, aby naše tělo nezdobilo pichlavé ochlupení, které už dávno není přirozenou součástí moderního pohledu na lidské tělo. Co je normální a běžné – je holení, které je potřeba provádět často a pečlivě. Jak na porost vyzrát a být svá, bez nežádoucích účinků v podobě vyrážek a škrábanců od žiletky?
srdce rtěnkou.jpg

Když už se žiletkou, tak opatrně

Holení se žiletkou je pro většinu žen zaběhlým způsobem, jak se co nejrychleji a hlavně z pohodlí domova zbavit nepříjemného ochlupení. Holení se však samo o sobě nedoporučuje provádět každý den, a to hlavně z důvodu, že pokožku dráždí a vysušuje. Pokud však k tomuto způsobu odstranění chloupků máte nejblíže, holte se raději po směru růstů chloupků a vždy používejte balzám po holení, který vám poskytne hydrataci.
jednorázový holicí strojek.jpg

Epilace – na několik týdnů pokoj!

Epilace je dobrá volba pro každou ženu, která se nechce denně zabývat tím, že je večer nutné věnovat čas holení celého těla. Dnes už můžete využít i něco, co dříve dostupné nebylo, a to domácí epilátory s IPL technologií pro epilaci všech partií. Je to však poměrně drahá finanční záležitost, kdy musíte sama zvážit, jestli na ni dosáhnete.
Druhým řešením pro vás může být návštěva salónu, který vše udělá za vás. Jedná se o dlouhotrvající proceduru, která je prováděná kosmetičkou. Ty, nejčastěji používají cukrovou pastu nebo voskovou epilaci. Obě varianty jsou bezbolestné a hodně populární.
Rozhodly jste se pro epilaci z pohodlí vašeho domu?
Pokud se rozhodnete, že se svými chloupky na vašem těle budete bojovat sama z prostředí domova, můžete si pořídit vše, co k tomu budete potřebovat. Dostupné zboží na potřebu odstranění chloupků, seženete i na internetových stránkách nebo v obchodě s kosmetikou. Buďte však obezřetné a dejte si pozor na produkty, které jsou volně prodejné (a spíše levnější) k dostání v drogerií. Často nedisponují takovou kvalitou a výsledkem, který byste očekávaly. Pro dokonale hebkou pokožku potřebujete něco, co vám ji očividně poskytne.